Laager “Nädalavahetus kasepuuga”

Tartu Keskkonnahariduse Keskus ja Palupõhja Looduskool kutsuvad noori looduse- ja käsitööhuvilisi laagrisse Alam-Pedja looduskaitsealal.

1.-3. juunil 2012.a toimub Palupõhja looduskoolis loodus- ja käsitöölaager, kuhu on oodatud noored vanuses 12-18 aastat.

Puutöö- ja käsitöömeistri Jaan Keerdo juhendamisel võtame osa erinevatest kasepuuga seotud õppe- ja käsitöötegevustest. Õpime kasepuu tervikkasutust - kasetohu varumist, pakkimist ja säilitamist ning kasetohust erinevate tarbe- ja kunstiesemete valmistamist (noatuped, marjakarbid, käevõrud, jpm); tarbepuidu valimine, luua ja saunaviha tegemine.

Toimuvad lühiloengud, praktiline töö ja käsitöötegevus, vee- ja jalgsimatkad looduskaitsealal, lõkkeäärsed tegevused.    

Laagris osalemine on noortele tasuta, korraldatud on toitlustus ja transport Tartu ja Palupõhja vahel (võib ka tulla oma transpordiga).

Ööbimine toimub Looduskoolis madratsitel, võimalus  ka telkida. Kaasa tuleb võtta oma magamiskott või voodilinad ja tekk, kasuks tulevad ka sääsetõrjevahendid. Laupäeval saun.

Palume laagris osaleda soovijatel kirjutada lühike enesetutvustus ja põhjendus, miks nad laagrisse soovivad tulla. Kiri palun saata hiljemalt  28. maiks 2012 aadressil

robert@kotkas.ee. Laagrisse on oodatud kuni 15 noort.

Laagri algus on 1.juunil kogunemisega Tartus kell 17.00 ja lõpetamine 3.juunil kell 15.00 (Tartus tagasi hiljemalt kell 16.00).

Palupõhja looduslaagrite korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.


Lisainfo telefonil 503 9996 (Robert Oetjen).